Časté dotazy

Bílé otazníky na černém pozadí

Malý web děláme do 2 dnů, střední do 3 dnů a velký 1 týden. V případě potřeby jsme schopni vyrobit malý nebo střední web do 24h.

Ano. Jednou z hlavních výhod redakčního systému WORDPRESS je ta, že si jeho obsah i vzhled můžete spravovat kompletně sami. Doporučujeme ale upravovat spíše jen texty, fotografie a články. Zásahem do parametrů grafiky nebo vnitřní struktury můžete negativně ovlivnit celý web. My nabízíme jak školení WORDPRESS, tak i kompletní správu webu od grafiky až po pravidelnou údržbu.

Stránky se dají kdykoli a libovolně rozšiřovat. Dají se přidávat nové stránky, vkládat bloky, přidávat položky, fotografie nebo texty. Nejlépe pomocí bloků, které již samotná šablona obsahuje. Pomocí tzv. pluginů se dají stránky navíc dodatečně rozšířit třeba o blog, rezervační systém, galerii, nebo cokoli vás napadne.

V ceně za výrobu webu je základní úprava rozlišení fotografií. Další úpravy jako odstranění pozadí, barevné korekce, montáže a retuše jsou účtovány jako vícepráce dle náročnosti.

Pokud ještě nemáte obsah přesně promyšlený, tak doporučujeme přečíst si nejdříve článek 10 tipů na dobrý web. Případně nás potom kontaktovat a my vám se vším rádi pomůžeme.

Pokud nemáte text připravený, můžeme vám ho vygenerovat pomocí umělé inteligence. Stačí nám zaslat klíčová slova nebo myšlenky, které chcete, aby se v textu vyskytovaly. Například pro sekci „O nás“: tradice, 20 let, kvalita, již 150 realizací, rychlé dodání, spokojený zákazník atd.

Nemusíte však uvádět vůbec nic a text nechat plně na umělé inteligenci. Takový text sice někdy působí trochu uměle, ale na začátek je to dostačující a v budoucnu ho můžete kdykoli vylepšit.

Texty nejlépe v textovém editoru jako je Word. Čistý text bez stylování. Nadepsat vždy název stránky, názvy odstavců a samotný text. Fotografie poslat také mailem, případně odkaz, kde se dají stáhnout. Fotografie musí mít jednoznačné označení, např. 01.jpg nebo ještě lépe hlavni-budova-firmy.jpg, pokud chcete mít i lepší SEO. Tento název pak uvádět i v textových podkladech na místo, kde bude fotografie umístěna. Veškeré podklady přidat do přílohy k objednávce. Dodatečné úpravy nebo rozšiřování webu účtujeme jako novou zakázku dle hodinové sazby.

Možné jsou oba postupy, ale pokud máte hotové texty, tak se vám bude špatně vybírat šablona nebo se šablona bude muset složitě ohýbat na míru.

Jednodušší postup je promyslet si zhruba, co bych chtěl na webu mít, podle toho si vybrat šablonu a samotný text pak vytvořit na míru přesně podle šablony. Doporučujeme snažit se v jednotlivých blocích dodržet i délku textů a formát fotografií. Velké změny objemu obsahu změní současně i celkový vzhled webu.

Děláme pouze weby z připravených šablon, ale jsme schopni šablonu přizpůsobit vašim potřebám. S jednoduchými úpravami jako změna barev, písma, přidání nebo odstranění grafických bloků nebo celých stránek se počítá a jsou v ceně webu.

Šablona by vás měla zaujmout na první pohled svým vzhledem. Její struktura a obsah by měl odpovídat vašim představám, případně se můžete nechat šablonou inspirovat a obsah vytvořit až následně dle šablony. Naopak není vůbec nutné, aby šablona pro váš web zahrnovala úplně stejný obor podnikání. Šablona pro stavební firmu může úplně stejně dobře posloužit například pro autoservis. Dobré tipy najdete v článku 10 tipů na dobrý web.

Web je třeba pravidelně kontrolovat a z bezpečnostních důvodů aktualizovat šablonu a pluginy. Také doporučujeme vytvářet si alespoň jednou týdně kompletní zálohu webu včetně databáze. My nabízíme službu komplexní správy webu s pravidelnou kontrolou a údržbou, kterou najdete v našem ceníku. Není to však povinná služba a velká část klientů si dělá údržbu sama.

Mailem jednoduchým popisem „Objednávám web v rozsahu 5 stránek.“.

 1. Uvést název šablony.
 2. Přiložit do přílohy kontaktní a fakturační údaje, texty, fotografie a vaše logo.
 3. Připsat speciální požadavky na barvy, písma nebo případnou úpravu šablony.
 4. Pokud chcete vytvořit i obsah nebo nějaké další služby, připsat to také do objednávky.
Můžete kdykoli zavolat nebo napsat a my s vámi rádi prokonzultujeme veškeré podrobnosti a poradíme jak na to.

Zákazník:

 1. Nejlépe si nejdříve projít článek 10 tipů na dobrý web.
 2. Výběr šablony
 3. Objednání a zaslání všech podkladů
 4. Zaplacení zálohy
My:

 1. Registrace domény, nastavení hostingu a instalace šablony
 2. Vytvoření, zprovoznění a otestování webu
Zákazník:

 1. Doplacení plné ceny

Kdykoli zavolejte nebo napište a my vám rádi vše vysvětlíme a se vším pomůžeme. Co se týče webu, tak ten vám potom v případě zájmu uděláme úplně kompletně včetně obsahu. Pomůžeme vám s výběrem šablony, vytvoříme vhodné texty, firemní logo a zajistíme i fotografie. Na začátek se můžete nechat inspirovat v článku 10 tipů na dobrý web.

Účtujeme zálohu ve výši 50% ceny za tvorbu webu, a to po obdržení objednávky a kompletních podkladů. Doplatek 50% zaplatíte až po dokončení a zprovoznění webu.

Cenu za doménu, hosting a případně prémiovou šablonu je třeba uhradit v plné výši předem. Tato částka je placena na rok registrátorům a provozovatelům hostingu a nelze ji vrátit. Doména i hosting vám však zůstane i v případě, kdybyste se rozhodli web reklamovat nebo vytvořit jinde.

Samozřejmě můžete. Pokud výsledný web nebude odpovídat šabloně nebo bude nefunkční, peníze vám v rámci reklamace bez řečí vrátíme nebo nabídneme opravu.

Jen je třeba brát v úvahu, že dodání obsahu v jiném objemu nebo kvalitě než je v šabloně, může výsledný vzhled webu změnit. Což ale důvod k reklamaci samozřejmě není.

Částku za hosting, doménu a prémiovou šablonu bohužel vrátit nelze. Ta je zaplacena vždy na rok předem externím provozovatelům a registrátorům.

Šablonové weby již obsahují nejzákladnější optimalizaci jako je třeba struktura kódu a hierarchie nadpisů. SEO je nikdynekončící proces, a proto se nedá říct, jestli SEO stránky obsahují nebo ne. Záleží na požadované úrovni, kterou je třeba předem konzultovat. Ve velké míře můžete optimalizaci ovlivnit i vy jako tvůrci obsahu. Více o SEO si můžete přečíst například v článku 9 základních SEO technik. Speciální vysokoúrovňové SEO je třeba konzultovat se specializovanou firmou a specifikovat potom konkrétní požadavky do objednávky.

Šablony Astra, které používáme patří mezi jedny z nejrychlejších, ale výsledný výkon ovlivňuje více faktorů jako je nový obsah, parametry hostingu nebo návštěvnost webu. Pro běžné použití je u všech šablon na běžném hostingu subjektivní rychlost načítání dostatečná. Rychlost je možno orientačně vyzkoušet nebo změřit přímo na šablonách nebo na našich referenčních webech.  

Doména je vaše originální internetová adresa jako například www.autoservisnovak.cz. Hosting je služba s prostorem, na kterém jsou uloženy vaše stránky.